Helikopter MJX T640C – gigant wygrywający liczne rankingi

Dziś podzielę się z wami moją opinią na temat helikoptera zdalnie sterowanego MJX T640C dobrze znanego ze swoich rozmiarów liczących aż 81 cm od czubka kabiny po koniec ogona. Seria “T” marki MJX jest znana na całym świecie z wysokiej jakości wykonania i szeroki zakres możliwości. Model T640C zdobywa wysokie miejsca w rankingach i testach – dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Postaram się w tym wpisie wyjaśnić.

MJX T640C jeden z największych-helikoterow-zdalnie sterowanych dostępnych na rynku
Gigantyczny – to słowo najlepiej określa jego gabaryty. Jest zdecydowanie niezwykły, bo na rynku nie ma tak dużo modeli o takich wymiarach. Duży rozmiar nie wpływa na jego wagę, ponieważ specjalne materiały (w tym aluminium), z których został zbudowany sprawiają, że jest lekki i zwinny w locie. Aczkolwiek muszę wspomnieć, że jest on przeznaczony do poruszania się w dużych pomieszczeniach typu hala, lub po prostu na zewnątrz na wolnej przestrzeni.

Helikopter jest dwuwirnikowcem stabilnym w locie a sterowanie nim nie sprawia wielkiego problemu – wszystko to za sprawą wysokiej klasy systemu stabilizacji lotu MEMS GYRO. To właśnie dzięki niemu możliwa jest niezwykle precyzyjna regulacja odchyłów spowodowanych np. przez wiejący wiatr.
MJX T640C gigantyczny śmigłowiec RC
Odporność i wytrzymałość modelu, to zdecydowanie jego bardzo silna zaleta. I nic dziwnego, że model zdobył dobrą sławę, bo bez szwanku wyjdzie z praktycznie każdego zderzenia i upadku. Dlatego tak chętnie jest wybierany przez osoby początkujące, które nie oszukujmy się – zanim oswoją się z maszyną zaliczą parę mniejszych lub większych wypadków.

Wirniki śmigłowca zbudowane zostały z wysoce elastycznego tworzywa, pokrytego dodatkowo warstwą kauczuku – co rzadko można spotkać w modelach RC. Jeśli nawet dla testu wyginać będziemy łopaty w różnych kierunkach – nie złamią się one.

śmigła helikoptera RC
Aparatura zdalnego sterowania pracuje na częstotliwości 2,4 Ghz, dzięki czemu helikopterem można sterować bez zakłóceń i obaw, że inne modele latają w pobliżu. W zasadzie to może latać w bliskim otoczeniu nawet kilkanaście modeli!

Co jeszcze zasługuje na wyróżnienie? Zdecydowanie kamera cyfrowa pozwalająca na uwiecznienie widoku z góry. Kamera 1.3 Mpix pozwala na rejestrowanie obrazu w całkiem niezłej jakości a system inteligentnego rozpoznania zapewnia nagranie stabilnego obrazu nawet podczas szybkiego lotu. Kąt nachylenia kamery natomiast można regulować w zależności od obszaru, który chcemy objąć. Włączenie i wyłączenie kamery następuje bezpośrednio z nadajnika zdalnego sterowania, za pomocą specjalnego przycisku umieszczonego na nim.

Czy można chcieć więcej? Pewnie tak, w końcu ten model reprezentuje średnią półkę cenową. Muszę przyznać jednak, za niewygórowana cenę otrzymujemy zdecydowanie warty polecenia kawałek sprzętu, który nie rozpadnie nam się przy pierwszym upadku – a wręcz przeciwnie wstanie do lotu jakby nigdy nic 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *