Helikopter zdalnie sterowany smartfonem?

Każdy modelarz doskonale wie w jaki sposób następuje sterowanie helikopterem RC. Odbiornik umieszczony w modelu reaguje na komendy wysyłane drogą radiową za pośrednictwem trzymanego w rękach nadajnika. Sztuka sterowania polega na opanowaniu aparatury oraz stopnia wrażliwości drążków odpowiedzialnych za poszczególne działania naszego modelu. A co Wy na to, żeby móc sterować latającym modelem za pomocą własnego telefonu?

Taka propozycja pojawiła się na rynku i wywołała niemałe zainteresowanie. Sterowanie modelem RC odbywa się poprzez połączenie ze sobą dwóch systemów. Po pierwsze poruszamy widniejącymi na ekranie drążkami, po drugie przechylamy naszym smartfonem w wyniku czego przechyla się również nasz helikopter RC.

helikoptery zdalnie sterowane smartfonem RC

Jak to działa w praktyce? Smartfon wyposażony w żyroskop dokładnie odzwierciedla ruchy w jakie go wprawiamy przesyłając sygnał na model. Dzięki temu zakres ruchów jest niezwykle szeroki i nasz helikopter może poruszać się w kierunkach: przód/tył, góra/dół, prawo/lewo a także po skosie. Na rynku znaleźć można również zestawy, które umożliwiają dokonanie wyboru trybu sterowania. Nie mniej system pochylania smartfona jest chyba najbardziej realny i daje najlepszą frajdę.

Uniwersalność użytkowa sprawia, że całą zabawę możemy uskutecznić na smartfonach oraz tabletach, zarówno na systemie Android jak i iOS. Oba systemy operacyjne posiadają aplikacje, za pośrednictwem których odbywa się sterowanie.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie jest łatwe i wygodne. Telefon nosimy zawsze przy sobie – wystarczy spakować jeszcze nasz model i bez dodatkowego dźwigania aparatury sterującej cieszyć się świetną zabawą pełną niesamowitych wrażeń.

A jak działa takie rozwiązanie możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *