Jaki wybrać helikopter RC? Czym kierować się przy zakupie modelu zdalnie sterowanego (cz. III)

W tym wpisie przedstawię pozostałe, bardzo ważne czynniki determinujące wybór właściwego modelu. Być może nie zdajesz sobie sprawy z ich istotności…

Helikopter RC – dostępność części zamiennych

Wypadki zdarzają się często w przypadku początkujących pilotów, ale nie oszukujmy się – również doświadczeni modelarze je miewają. Bardzo ważną zasadą, którą powinniśmy się kierować przy zakupie, jest dostępność części zamiennych. Nie polecam wybierania modeli niewiadomego pochodzenia, które jak się później może okazać są jednorazowymi zabawkami.

części zamienne helikoptera RCHelikoptery RC – waga i rozmiar

Waga i rozmiar sprzętu będzie dla nas istotna przy transporcie. Mały i lekki helikopter bez problemu zabierzemy ze sobą wszędzie – czego nie można powiedzieć o wymagającym odpowiedniego i bezpiecznego transportu modelu o dużych rozmiarach i znaczącej wadze. Warto zwrócić również uwagę, że znacznie łatwiej będzie sterowało się modelem niewielkich rozmiarów niż dużym i sporo ważącym.

rozmiar i waga helikoptera RC

Helikoptery RC – materiały, tworzywo

Modele przeznaczone do nauki latania są przeważnie wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenie i upadki – często z pianki EPP. Śmigła w takich helikopterach wykonane są zazwyczaj z wysoce elastycznego materiału, odpornego na złamanie.
Jeśli zdobędziesz już doświadczenie w lataniu, nie będziesz potrzebował aż tak odpornych materiałów, wiedząc, że wypadki już Ci się nie zdarzają. 🙂

helikopter RC pianka EPP

Helikopter RC – jaką markę wybrać?

Obecnie większość firm produkuje godne polecenia modele. Bazując na konstrukcjach z ubiegłych lat obecne helikoptery zdalnie sterowane są dopracowane i pozbawione wad, które utrudniały lot parę lat wstecz. Praktycznie każdy ceniony producent oferuje również dostępność części zamiennych. Także wybierać można spośród ogólnie znanych i rekomendowanych marek: począwszy od popularnej i cenionej: Syma poprzez inne również sprawdzone: MJX, Double Horse, E-sky, Blade, Robbe.

marki helikopterow RC Syma MJX E-sky Blade Robbe

Mam nadzieję, że w znaczący sposób rozjaśniłem tematykę helikopterów zdalnie sterowanych. Myślę też, że rozwiałem wasze wątpliwości dotyczące czynników, które mają ogromne znaczenie przy wyborze modelu, dostosowanego do Waszego poziomu umiejętności oraz takiego, który będzie Wam w pełni odpowiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *