Syma S5 – niezniszczalny śmigłowiec RC do nauki latania?

W sieci krążą informacje, że helikopter zdalnie sterowany Syma S5 jest wykonany ze skrajnie wytrzymałych materiałów i ciężko jest go zniszczyć. Czy jest tak naprawdę?

Model Syma S5 został wykonany z wyjątkowo trwałych materiałów – ABS, aluminium i tworzywa sztucznego, dlatego nie są mu straszne upadki i otłuczenia.

Posiada śmigła wykonane z nylonu. Nylon może kojarzyć się z delikatnym materiałem. Czy dobrze więc, że tak istotne elementy śmigłowca zostały z niego wykonane? No właśnie dobrze, bo wirniki są niesamowicie elastyczne, można wyginać je na wszystkie strony. Można pomyśleć, że mogą się przez to złamać? Nic bardziej mylnego – łopatom nic się nie stanie nawet jeśli wygniemy je do 360 stopni.

nylonowe śmigła

Co jeszcze zasługuje na wyróżnienie? Helikopter jest bardzo stabilny. Dzięki żyroskopowemu systemu stabilizacji GYRO, potrafi idealnie zawisnąć w powietrzu bez żadnych wychyleń na boki. Nawet jeśli wiatr silniej powieje, zachowamy kontrolę nad modelem.

W Symie S5 zastosowano małych rozmiarów silniki, dzięki czemu helikopter zyskał na lekkości – łatwo i szybko można nim sterować.

Innowacyjny elektroniczny układ sterujący, działa w sposób minimalizujący szkody. W razie napotkania przeszkody, następuje wyłączenie silnika a wirniki przestają się kręcić. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że nasz model długo pozostanie sprawny.

Czy Syma S5 jest niezniszczalny? Być może jakiejś próbie nie podoła, ale to co zobaczyłem na tym filmie, przeszło moje wszelkie oczekiwania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *