Zdalnie sterowany helikopter w kuli.

Kiedy najmłodsi lub początkujący uczą się sterowania helikopterem RC, muszą przejść drogę, która nie należy do najłatwiejszych i przeważnie nie jest usłana różami. Podczas nauki, często model wypada z pod ich kontroli. Dochodzi do zderzeń np. ze ścianą, upadków a nawet do nieprzyjemnych zderzeń z osobą pilotującą. Wynikiem takich incydentów są oczywiście uszkodzenia sprzętu, może nawet dojść do skaleczenia od śmigieł. Każdy miłośnik helikopterów zdalnie sterowanych na początku swojej przygody przechodził przez takie sytuacje.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to by było, gdyby nauka zdalnego sterowania była pozbawiona wszystkich tych nieprzyjemnych sytuacji?

helikopter RC ufo

Ktoś kiedyś o tym pomyślał i wpadł na pomysł, jak owym sytuacjom zaradzić. Helikopter zdalnie sterowany obudował kulą. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, że model RC umieszczony został w konstrukcji kuli – nawet podczas zderzeń i upadków nie odniesie on uszkodzeń mechanicznych. Co jest jeszcze szczególnie ważne dla osób sterujących modelem? Mianowicie to, że istnieje zabezpieczenie przed ewentualnymi zadrapaniami a nawet ranami, jakie mogą powstać w wyniku kontaktu wirujących śmigieł helikoptera.

Producenci takich cacek zadbali o komfort użytkowania, dlatego materiały z jakich wykonane zostały konstrukcje okalające helikoptery RC są niezwykle wytrzymała a jednocześnie elastyczne. Kula stanowi zatem bazę bezpieczeństwa – chroni zarówno sam model przed uszkodzeniami oraz otoczenie przed skutkami zderzenia.

elastyczna konstrukcja kuli helikoptera ufo

Taka latająca kula przeważnie jest też wyposażona w żyroskop, który znacząco poprawia stabilność śmigłowca w locie. To właśnie zastosowane gyro, ułatwia sterowanie modelem i sprawia, że nawet dziecko jest w stanie opanować tę umiejętność.

Poza oczywistą ochroną i korzyściami technicznymi, jakie zapewnia nam sprzęt, taka latająca kula to niebanalna zabawka, która potrafi dostarczyć mnóstwo frajdy i radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Latająca kula, to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z latającymi modelami zdalnie sterowanymi. Maksimum komfortu i bezpieczeństwa przy minimum trudności sprawiają, że tak chętnie są wybierane jako pierwsze modele zdalnie sterowane.

Z resztą zobaczcie sami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *